Foto

Blog

Povinnosti zaměstnavatelů počátkem nového roku 2023

Na aktuální povinnosti zaměstnavatelů související s počátkem nového roku 2023 jsme se zeptali naší odbornice - mzdové účetní Lucie Pavlicové. Co pro Vás zjistila?

Mezi nejdůležitější povinnosti týkající se mzdové a personální oblasti patří úprava mzdový výměrů dle platné legislativy nového roku. To znamená dodržení minimální a zaručené mzdy zaměstnance. 

Dalším potřebným dokumentem je prohlášení poplatníka daně na rok 2023, zaměstnanci vyplněním a podepsáním stanoví způsob zdanění mzdy u zaměstnavatele. 

Co se týče daní, tak navazující je roční zúčtování daně zaměstnanců. Termín pro odevzdání všech podkladů  k zúčtování, včetně žádosti je 15.2.2023

Připomínám také podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2022, termín elektronického podání je 20.3.2023 a vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně, elektronicky do 3.4.2023.

Poslední dokument, který uzavírá předchozí kalendářní rok, je evidenční list důchodového pojištění zaměstnance. Odesílá se do 30.4.2023 na ČSSZ.

Vše důležité pro Vás sleduje, ÚK Kawková

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů
Mám zájem o službu Nejedná o závaznou objednávku, ale pouze zájem a vyžádání si více informací.

Navíc potřebuji:

Mzdovou agendu
Zpracování silniční daně

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.